Często zadawane pytania

1. Czy cena jest zależna od długości kasety VHS ?

Tak. Cena jest liczona od długości kasety. W przypadku VHS cena przegrania liczona jest do 2 godzin i powyżej 2 h nagrania. Natomiast w przypadku mini kaset cena liczona jest do 1,5 godziny i powyżej 1,5 godziny nagrania.

2. Na jakich płytach nagrywane są przegrane materiały ?

Zdjęcia, filmy nagrywane są na wysokiej jakości płytach DVD. Nagrania muzyczne są nagrywane na płytach CD firmy Maxell. 3. Czy wysłane materiały (kasety, płyty, taśmy) zostaną zwrócone ?

Tak, wszystkie materiały zostaną do Państwa odesłane wraz z przegranym materiałem.4. Czy istnieje możliwość osobistego dostarczenia i odbioru materiałów ?

Oczywiście, jest taka możliwość i jest w pełni darmowa. Kiedy przegrane materiały będą gotowe zostaniecie Państwo o tym powiadomieni telefonicznie lub mailowo.5. Na jaki adres trzeba dostarczyć materiały ?

Na adres firmy:

Digital Pro Studio

ul. Kościuszki 67

42-582 Rogoźnik6. Jakie nośniki są przegrywane ?

Digitalizowane są wszystkie najpopularniejsze nośniki takie jak:

- kasety vhs i s-vhs

- mini kasety z kamer VHS-C, SVHS-C, Hi8, Video8, Digital8, mini DV, HDV

- kasety magnetofonowe

- taśmy szpulowe dwu- i cztero- ścieżkowe  o maksymalnej średnicy 18 cm. 

- digitalizowane są płyty winylowe zarówno single jak i płyty o standardowej wielkości.

- taśmy 8 i 16 mm7. Czy mogę wybrać sobie jak ma być przegrana płyta, kaseta, taśma ?

Tak, Digital Pro Studio stawia na elastyczną ofertę. Klient składając zamówienie może wybrać jak ma być przegrany dostarczony materiał. Istnieje możliwość wyboru przegrania na płytę DVD lub na pendrive lub dysk przenośny. W przypadku nagrania materiału na nośnik pamięci, należy go dołączyć do materiałów.8. Czy w razie braku możliwości przegrania materiału jest pobierana opłata ?

Nie, jeżeli na przykład taśma jest trwale uszkodzona i nie da się jej skopiować to za przegranie takiej kasety nie jest pobierana opłata. 9. Jak odtworzyć nagraną płytę ?

Płytę z nagranym filmem można odtworzyć na każdym odtwarzaczu dvd oraz na komputerze z zainstalowanym odtwarzaczem filmów. Nagrania można także odtworzyć na innych urządzeniach posiadających napęd dvd takich jak konsole czy odtwarzacze blu-ray. Z kolei płyty z plikami audio i zdjęciami można odtworzyć na każdym komputerze z napędem dvd.10. Czy istnieje możliwość przegrania kasety na dostarczonego pendriva ?

Jest taka możliwość, ale przed wybraniem takiej opcji konieczne jest napisanie maila na adres kontakt@digitalprostudio.pl lub wykonanie telefonu  w celu ustalenia wielkości pendriva potrzebnego do przegrania plików. Filmy przegrywane na pendrive są zapisywane w formacie mp4.11. Czy przegrywacie kasety nagrane w innych krajach, w innych formatach ?

Tak, przegrywane są kasety w takich formatach jak PAL, NTSC, SECAM. Za przegranie kasety w innym formacie niż PAL pobierana jest dodatkowa opłata.12. Jak wygląda sprawa płatności za wysyłkę ?

Jeżeli materiały zostają dostarczone i odebrane osobiście wtedy opłata za przesyłkę nie jest pobierana. Jeżeli jednak nie jest możliwe osobiste dostarczenie materiałów to do ceny przegrania materiałów jest doliczana przesyłka zwrotna. Przesyłka do Państwa jest wysłana kurierem.

Przesyłkę z materiałami do nas wysyłacie Państwo w swoim zakresie za pomocą firmy kurierskiej lub pocztą. Ze względu na bezpieczeństwo polecamy skorzystać z usług kuriera.

13. Czy jest możliwość wysyłki materiału do Paczkomatu?

Tak, jest możliwość wysyłki do Paczkomatu - Paczkomat RZN01M (Kościuszki 157, Rogoźnik 42-582 Sklep Dekormetal).

14. Od kiedy liczony jest czas realizacji zlecenia ?

Czas realizacji zlecenia jest liczony od dnia dostarczenia przesyłki do Digital Pro Studio. Średni czas wynosi od dwóch do trzech tygodni, w przypadku dużej ilości zamówień może się on wydłużyć.15. Jakość obrazu nie jest krystalicznie czysta, niekiedy występują zakłócenia.

Analogowe nośniki z czasem ulegają zniszczeniu. Taśmy z wiekiem ulegają rozmagnetyzowaniu. Na starych kliszach zwiniętych w rolkę pojawiają się rysy. Digital Pro Studio zrobi wszystko, by jakość była jak najwyższa, ale wiele zależy od źródła. Niektórych zakłóceń nie da się usunąć bez utraty ciągłości zdjęcia czy filmu. Sama jakość VHS to 240 linii, nie ma możliwości takiej poprawy jakości by film wyglądał jak nagrany kamerą HD.16. Jak spakować materiały do przegrania ?

Należy znaleźć odpowiednie pudełko, w którym zmieszczą się przegrywane materiały. Kasety, taśmy, płyty najlepiej zabezpieczyć folią bąbelkową. Pudełko wypełnić na przykład pomiętymi gazetami, tak by przesyłane materiały nie mogły się przemieścić. W  paczce proszę umieścić kartkę zawierającą dane kontaktowe oraz adres do zwrotnej wysyłki. Jeżeli materiały nie są opisane, proszę je opisać.